Sokolové pod Řípem

15.01.2013 12:06

SOKOLOVÉ POD ŘÍPEM

Koncem května se do Roudnice nad Labem slétne několik tisíc sokolů z celého světa. Sokolská župa Podřipská pořádá ve dnech 25. a 26. května akci s názvem Sokolové pod Řípem. Je přihlášeno přes 6 000 účastníků z Čech, Moravy a ze zahraničí. Někteří účastníci dorazí již v pátek. Po celou sobotu budou probíhat na Tyršově stadionu zkoušky hromadných skladeb a v podvečer se společně vydáme na horu Říp. Hlavnímu vystoupení v neděli odpoledne bude předcházet slavnostní průvod městem. Na Tyršově stadionu uvidíte nejen hromadné skladby, které byly uvedeny na XV. všesokolském sletu v červenci 2012.
V tomto roce si připomínáme dvě významná výročí. Uplyne 170 let od narození roudnického patriota, vlastence Ervína Špindlera, který před 145. lety stál u zrodu roudnického Sokola a v roce 1887 se stal prvním starostou nově založené Sokolské župy Podřipské.
Další informace budou postupně zveřejňovány na webu www.zupapodripska.cz.

Předsednictvo župy