Slavnostní akademie ke 100. výročí založení naší jednoty Sokol Velké Pavlovice

23.11.2013 20:00

Dne 23.11.2013 proběhla v místní Sokolovně Slavnostní akademie ke 100. výročí založení naší jednoty Sokol Velké Pavlovice. Akademie byla uspořádána na den přesně, tzn. že ustavující schůze Sokola proběhla 23.11.1913 v pozdních odpoledních hodinách.  Naše akademie byla zahájena Sokolskou hymnou, která byla doplněna nástupem 5 praporečníků s historickými prapory. Po úvodních proslovech starostky a náčelnice Ing. Jany Václavkové, strarostky župy Slovácké sestry Potůčkové a starosty města Velké Pavlovice Ing. Pavla Procházky byl prapor Sokola Velké Pavlovice ostužkován. Celou akademii provázela sestra Lenka Štefková, která v průběhu jednotlivých vystoupení seznámila přítomné s historií i současností naší jednoty. Krátké video z naší akademie je možné shlédnout na stránkách města  Velké Pavlovice  a na přiložených  fotografiích.